Katalog výstavy súkromnej sbierky pier Montblanc

Antoine de Saint-Exupéry //Montblanc, Writers Edition 

Vydanie: 2017
Plniace pero, roller a guličkové pero

 

Montblanc Writers Edition venovaná Antoine de Saint-Exupérymu je poctou jeho výnimočnému životu a literárnemu odkazu. Exupéry bol nielen vynikajúci spisovateľ, ale aj odvážny letec, ktorý prispel k leteckému prieskumu a leteckej pošte. Jeho knihy, najmä "Malý princ", sa stali ikonickými dielami svetovej literatúry, známe svojou filozofickou hĺbkou a lyrickým štýlom.

Toto špeciálne vydanie pera zachytáva ducha Exupéryho práce a života prostredníctvom starostlivo zvolených dizajnových prvkov, ktoré pripomínajú jeho letecké dobrodružstvá a literárne úspechy. Montblanc tak vytvára nielen písací nástroj, ale aj umelecké dielo, ktoré spája vášeň pre lietanie s literárnym dedičstvom.

Celkový dizajn pera je inšpirovaný lietadlom Caudron Simoun o ktorom písal v knihe nočný let. Koniec koncov sám aj týmto typom lietadla lietal. Pero je z vysokokvalitnej tmavo modrej živice. Rytiny na tele pera evokujú nočnú oblohu, na ktorú sa Exupery často pozeral a zároveň kovanie tela lietadla. Na pere môžete nájsť aj množstvo geografických súradníc. Sú to miesta, ktoré boli veľmi dôležité počas jeho života. Samozrejme nemôže chýbať podpis Exuperyho a informácia o tom, koľké pero z koľkých bolo vyrobené v tejto špeciálnej edícii. Vo verzii plniaceho pera nájdete na hrote gravír hviezdy, ktorá odkazuje na jeho ikonické dielo Malý Princ.

Príbeh pera zo zbierky Filipa Labanca:

Tieto perá sú pre mňa symbolom počiatku mojej vášne k luxusným perám. Práve v roku 2017 som si išiel kúpiť svoj prvý Montblanc a tieto perá sa o niekoľko mesiacov na to boli predstavené. Práve k dielu Malý princ mám veľmi osobný vzťah a je mi veľmi srdcu blízke. V tej dobe som však ani nevedel snívať o tom, že raz ho budem mať. Ubehlo pár rokov, kedy som sa rozhodol, že tieto perá chcem a postupne som ich začal kupovať z druhej ruky od zberateľov, až som sa nakoniec tento rok dostal k rolleru. Je to pre mňa mementom môjho počiatku vášne a pripomína mi emócie, ktoré som vtedy prežíval.

Máte otázku? Volajte zadarmo

+421 915 849 940
Pondelok až piatok od 9.00 do 17.00